DBSizeOptimizer - optymalizuj bazę danych

Każda baza danych oparta o silnik SQL Server firmy Microsoft wymaga konserwacji. Spowodowane jest to tym, że w trakcie wykonywania operacji na bazie danych, część z nich nie jest wykonywana efektywnie, np. dane zajmują więcej miejsca niż w rzeczywistości powinny.

Korzystając z programu DBSizeOptimizer unikniesz nadmiernego przyrostu zajętego miejsca przez bazę danych oraz zachowasz jej prędkość i niezawodność pracy.Jak działa?

Program DBSizeOptimizer wykonuje niezbędne operacje na bazie danych, które powodują zmniejszenie ilości miejsca zajmowanego przez samą bazę danych. Ponadto optymalizuje strukturę wewnętrzną bazy danych, w tym również indeksy, tak by przyspieszyć pracę na danych. Po wykonaniu optymalizacji wszystkie działania na bazie danych są wykonywane zdecydowanie szybciej niż przed tym procesem.

Aby zoptymalizować swoją bazę danych nie musisz już znać zaawansowanych technik informatycznych ani nie musisz znać się na administrowaniu serwerem. Wystarczy podać dane serwera SQL Server oraz nazwę bazy danych, którą chcesz zoptymalizować i gotowe. Program zaproponuje ścieżkę optymalizacji poprzez wykonanie najpopularniejszych metod optymalizacji. Następnie za pomocą postępu całej operacji, możesz śledzić przebieg procesu optymalizacji swojej bazy danych Microsoft SQL Server.

DBSizeOptimizer pozwala także wykonać optymalizację ściśle zdefiniowaną przez użytkownika. Możesz zdecydować, jakie operację będą wykonane w trakcie procesu optymalizacji.


Przykładowe zrzuty ekranu

Zobacz przykładowe zrzuty ekranu programu DbSizeOptimizer


Jak pobrać?

DBSizeOptimizer jest programem całkowicie darmowym. Kliknij „Pobierz” aby go pobrać. Zainstaluj i korzystaj z jego możliwości.

Jeśli masz jakieś pytania, sugestie lub wątpliwości, skorzystaj z formularza kontaktowego.

Pobierz

Pobierz za darmo i zacznij używać już dziś programu DbSizeOptimizer.

Liczba pobrań: 1219

Kontakt

e-mail: info@antcom.pl

Formularz kontaktowy