Source Files Manager - kontrola wersji plików

Program Source Files Manager jest aplikacją służącą do kontroli wersji oraz zarządzania plikami w pracy grupowej. Został stworzony aby wspomóc pracę w grupie nad wspólnymi plikami.

Program taki jest niezbędny do pracy w firmach informatycznych, architektonicznych, inżynierskich oraz wszędzie tam gdzie wymagane jest współdzielenie plików w grupie osób oraz kontrola ich zmian.


Zarządzaj bezpiecznie swoimi plikami projektów

Program Source Files Manager jest systemem służącym do przechowywania i zarządzania dowolnymi plikami. Jest niezbędnym narzędziem do pracy w szeregu rodzaju firmach branż np.:
  • informatycznej - do przechowywania zasobów projektów programistycznych
  • architektonicznej - do przechowywania projektów np. budynków, obiektów etc
  • inżynierskiej - do przechowywania zasobów projektów np. maszyn, urządzeń
  • wszędzie tam gdzie niezbędna jest kontrola nad współdzielonymi plikami i historia wprowadzanych w nich modyfikacji

Podstawowa funkcjonalność

Program posiada możliwość tworzenia dowolnej liczby projektów, w których będą przechowywane pliki. W każdym projekcie możemy definiować dowolną liczbę wersji, nad którymi będziemy pracować. Umożliwia to bezproblemową pracę zespołu nad kilkoma wersjami tego samego projektu bez obawy pomyłki.

Wszystkie pliki są kodowane, a dostęp do programu ograniczony jest uprawnieniami oraz dedykowanym loginem i hasłem dla każdego użytkownika.

Cechy programu Source Files Manager

Zarządzanie użytkownikami

Zarządzanie użytkownikamimożliwość dawania dostępu do określonych projektów i plików użytkownikowi zdefiniowanemu w programie.

Rzeczywista struktura projektu

Rzeczywista struktura projektuW programie odwzorowana jest fizyczna struktura projektu wraz z wszystkimi podkatalogami/podfolderami. Masz pewność, że przechowywane pliki zawsze będą umieszczone w oryginalnej fizycznej lokalizacji plików na dysku.

Kodowanie plików

Kodowanie plikówkażdy plik przechowywany w bazie programu jest kodowany, dzięki czemu jest on zabezpieczony przed niepowołanym dostępem przez osoby trzecie.

Wersje projektu

Wersje projektukażdy projekt może posiadać dowolną ilość wersji, nad którymi możemy pracować nawet jednocześnie. Ciekawostką jest to, że plik zmieniony w poprzedniej wersji automatycznie jest odświeżany w wersji kolejnej, o ile nie nastąpiła jego zmiana.

Historia każdego pliku

Historia każdego plikukażdy plik posiada swoją historię wersji, dzięki czemu możemy w dowolnym momencie podejrzeć wersję np. z przed kilku miesięcy. Opcja ta jest szczególnie przydatna w sytuacji, gdy chcemy przywrócić którąś z wcześniejszych wersji danego pliku.

Blokowanie plików

Blokowanie plikówpliki są blokowane w systemie w trybie wyłączności. Oznacza to, że tylko jedna osoba może edytować plik. Po zakończeniu edycji i odblokowaniu pliku w systemie, zapisywane są dane dotyczące osoby modyfikującej plik oraz datę modyfikacji. Pozwala to na określenie kto w określonym czasie dokonywał zmian w pliku.

Odzyskiwanie plików

Odzyskiwanie plikówjeśli zablokowaliśmy plik i dokonaliśmy zmian, które z jakiegoś powodu nie mogą być wprowadzone do projektu, używamy opcji do odzyskania ostatniej wersji pliku z systemu. Dzięki temu możemy rozpocząć pracę nad plikiem od nowa.

Wymagania

Program Source Files Manager do pracy wykorzystuje silnik baz danych MySQL w wersji od 5.0 wzwyż. MySQL może być zarówno w wersji dla Windows oraz dla linux.

Wersje programu

Program Source Files Manager dostępny jest następujących wersjach:
  • Mini - umożliwia zdefiniowanie jednego projektu i dwóch użytkowników.
  • Standard - umożliwia zdefiniowanie dowolnej liczby projektów i użytkowników.

Pobierz program

W celu pobrania programu skontaktuj się z nami korzystając z formularza kontaktowego.

Jeśli masz jakieś pytania, sugestie lub wątpliwości, skorzystaj z formularza kontaktowego.

do góry

Pobierz SFM

Aby pobrać program skontaktuj się z nami za pomocą formularza kontaktowego.

Kontakt

e-mail: info@antcom.pl

Formularz kontaktowy